Vici, igrice, videoposnetki, risanke, …

Kaj počno gasilci, ko nimajo dela???

Kdo da več?

NA POMOČ!                                                                                                                                                                                                                                                                         Ženski glas kliče gasilski dom:
“Neki moški hoče priti skozi okno v mojo sobo!”
“Tu ni postaja policije, temveč gasilski dom!”
“Saj ravno vas kličem: fant ma prekratko lestev!”

Kako si laže zapomnimo številke gasilcev, reševalcev in policije:

112  –>   1+1=2  za vse normalne ljudi (gasilci, reševalci)

113  –>   1+1=3 za policaje, ker ne znajo seštevati

SMO ZELO ZASEDENI
Gasilce sredi veselice pokliče domačin in pove, da gori njegova hiša. Poveljnik gasilskega društva mu odgovori:
“Ta hip ne moremo priti, ker smo zelo zasedeni! Vi samo dobro opazujte ogenj in če se bo obrnil v drugo smer nas
obvestite, da ne bomo kasneje zastonj hodili k vam!”

KDO JE GASILEC
Možakar v gostilni za šankom pije pivo in zagleda, da po cesti drvijo gasilni avtomobili. Hitro vstane in pokliče natakarja:
“Takoj plačam! Požar je in moram iti!”
“A, vi ste torej gasilec!” ugotovi natakar.
“Ne, gasilec je mož od moje ljubice!”

PROSTOVOLJNI PRISPEVEK
“Mami, pri vratih je gasilec, ki zbira prostovoljne prispevke za gasilsko društvo. Kaj naj mu dam?”
“Vedro vode!”

To ni igra, to je pravi boj z ognjem!

Preizkusi se kot pravi gasilec v vroči akciji, boju s plameni, nevarnimi snovmi, … ma kaj bi ti govoril. Klikni sem in pribori si gasilsko olimpijsko kolajno!

OBLETNICA!

Na 50-letnici gasilskega doma je poveljnik imel slavnostni govor. Eden od gasilcev, ki so poslušali je bil nemiren, pogovarjal se je po telefonu in želel na vsak način pritegniti pozornost, zato so mu ukazali, da molči. Čez pol ure, ko je bilo govora konec so ga vprašali, čemu se je pogovarjal po telefonu in pritegoval pozornost.

”Ah nič”, je rekel, “samo v sosednji vasi je gorelo.”

UGANKE:

• Kaj pomeni PGD? (Pogorelo! Gremo domov.)
  • Katero je najboljše sredstvo za gašenje? PIVO! In zakaj? Ker vsebuje vodo, CO2 in peno!

Comments are closed.